Auta

Päť autodoplnkov, ktoré využijete na výletoch aj počas všedných jázd

S teplejším počasím nie je ničím výnimočným, že ľudia začínajú častejšie využívať svoje automobily. Z jednoduchého dôvodu, pekné počasie priam láka vyraziť na nejaký výlet. Aby počas týchto výletov bola vaša jazda čo najpríjemnejšia, prinášame vám niekoľko tipov na praktické doplnky a príslušenstvo aj pre vaše auto.

Deflektory a autokamera

Teplejšie počasie okrem iného znamená, že pustená klimatizácia sa opäť stane „povinnosťou“ počas jazdy. A čo takto si namiesto toho pootvoriť okná? Ten prievan nie je nič príjemné, že? S účinnými deflektormi Heko, ktoré sú našim prvým tipom, vás trápiť nemusí.

Vždy, keď sa vyberiete so svojim autom na cestu, je tu určité riziko, že sa stanete účastníkom dopravnej nehody. Nemusí to byť vašou vinou, na vine môže byť iný vodič. Nie každý vodič, ktorý spôsobí dopravnú nehodu, v ktorej sa ocitnete, sa však prizná. Preto je dobré mať v aute autokameru, ktorá sníma vašu jazdu a môže tak byť veľmi užitočná pri dokazovaní vašej neviny.

Vanička do kufra, či držiak a nabíjačka na smartfón

Ďalšou skvelou vecou sú odolné vaničky do kufra. Takáto vanička ochráni batožinový priestor vášho auta pred znečistením (vanička samotná sa čistí úplne jednoducho), mechanickým poškodením a podobnými vplyvmi.

Ak s autom idete do pre vás neznámej destinácie, navigácia je nenahraditeľným pomocníkom. Zďaleka nie každé auto je ňou vybavené a preto veľa vodičov siaha po navigácii v smartfóne. Flexibilný držiak na smartfón, s ktorým si ho nastavíte do vhodnej polohy, je v takomto prípade nutnosť.

Ruka v ruke s používaním smartfónu ako navigácie ide potreba jeho nabíjania. Inak by ste si batériu „vymlátili“ veľmi rýchlo. USB adaptér do 12 V zásuvky, vďaka ktorému bude nabíjanie smartfónu v aute možné, je tak rovnako dôležitý ako vyššie uvedený držiak.

 

Zdroj obrázka:

Autor: everst / Shutterstock.com