Motorky

O bezpečnosť na motorke sa nestará len prilba, ale aj oblečenie

Keďže je prilba povinnou výbavou pre jazdu na motorke, žiadny motorkár bez nej nevyráža na cesty (alebo by aspoň nemal). Nanešťastie to však pre mnohých prilbou končí a zvyšok ich motorkárskeho „outfitu“ tvorí úplne obyčajné oblečenie. A pritom bezpečnosť ovplyvňuje aj to, čo má jazdec oblečené. Čo si teda ešte pre jazdu na motorke kúpiť?

Kvalitná bunda a nohavice, či alternatíva v podobe kombinézy

Zrejme najvýraznejším prvkom moto oblečenia je bunda. Kvalitná moto bunda musí byť nepremokavá, aby vás ochránila v prípade náhlej zmeny počasia, komfortná aj pri dlhých jazdách a samozrejme, prispievať by mala aj k bezpečnosti. Reflexné prvky zlepšia vašu viditeľnosť v tme a ochranné prvky spolu s kvalitným materiálom vás ochránia v prípade pádu. Stávkou na istotu je napríklad kvalitná bunda IXON.

K moto bunde neodmysliteľne patria aj moto nohavice. Tie musia spĺňať tie isté vlastnosti ako aj bunda. Nepremokavosť, komfort, vystužené prvky na najviac zaťažovaných partiách, či reflexné a ochranné prvky pre vašu bezpečnosť.

Alternatívou sú potom moto kombinézy. Tie môžu byť dvojdielne, ktoré je možné používať aj oddelene (v podstate ide o „sadu“ bundy a nohavíc) a taktiež jednodielne, ktoré sú určené hlavne na športovú jazdu. Vlastnosti samozrejme musia spĺňa také isté ako aj samostatné bundy, či nohavice.

Nezabudnite na obuv a rukavice

Aj vhodná obuv je pri jazde na motorke dôležitá. Či si zvolíte členkové, nízke, alebo vysoké topánky, mali by byť vyrobené z prvotriednych materiálov, aby vám počas jazdy zaručili pohodlie a bezpečnosť. Podobne ako pri bundách neurobíte zle ak si vyberiete pohodlné topánky IXON.

A čo rukavice na motorku? Tie kvalitné prispejú k lepšej a teda aj bezpečnejšej ovládateľnosti vašej motorky. A aj keď zima už skončila a čakajú nás teplé mesiace, za zmienku stoja vyhrievané moto rukavice, ktoré v chladnejších mesiacoch určite oceníte.

 

Zdroj obrázka:

Autor: PavelKant / Shutterstock.com