Tipy & rady

Poznáte najjednoduchší a najrýchlejší spôsob ako uzavrieť PZP?

Mať uzatvorené platné povinné zmluvné poistenie (PZP) je povinnosťou každého majiteľa motorového vozidla. Jazda bez neho je porušením zákona, za ktoré hrozí pokuta prevyšujúca 3 000 € a v prípade zavinenia nehody musí vodič uhradiť celkovú škodu na majetku aj zdraví z vlastného vrecka.

Jednoducho a rýchlo si môžete porovnať ponuky všetkých poisťovní

Výdavkom za PZP sa teda úplne vyhnúť nedá, ale možno aj vy môžete platiť za PZP menej, než platíte teraz. Stačí si porovnať ponuky jednotlivých poisťovní a zistíte, že rozdiely sú niekedy celkom výrazné.

Ako si však takéto porovnanie urobiť čo najrýchlejšie? No predsa s pomocou praktickej PZP kalkulačky. Jej výhoda spočíva v tom, že namiesto toho, aby ste údaje potrebné pre výpočet výšky PZP zadávali na webe každej poisťovne, zadáte ich len raz. Mimochodom, medzi týmito údajmi nie je mailová adresa ani telefónne číslo, takže sa nemusíte obávať, že niekto získa vaše kontaktné údaje len preto, že si budete chcieť zistiť, ako vaše PZP obstojí v porovnaní s ponukami iných poisťovní.

Viac, než len porovnanie

Po zadaní údajov vám PZP kalkulačka vygeneruje ponuky všetkých poisťovní zoradené od tej najlacnejšej. A v tomto prehľadnom zozname si aj jednoducho porovnáte rozdiely medzi jednotlivými ponukami. Možno bude pre vaše potreby vhodnejšia iná, než najlacnejšia ponuka.

Pri PZP kalkulačke však nejde len o nájdenie najvýhodnejšieho PZP online. Ak ste si vďaka PZP kalkulačke vybrali ponuku, ktorá vás zaujala, môžete si nové PZP rovno aj uzavrieť. Stačí ak doplníte zvyšné údaje a následne vám príde mail so všetkými potrebnými dokumentmi a údajmi k platbe. PZP potom stačí uhradiť a stáva sa platným. Ide tak naozaj o jednoduchý a expresný spôsob uzatvorenia výhodného PZP.

Zdroj obrázka:

Autor: Minerva Studio / Shutterstock.com